Големи мали лаги

Availability:

Нема на залиха


400 ден

Нема на залиха

Споредба

Шифра: 7237
Издавач: Сакам книги
Година на издавање: 2015
Автор: Лиен Мориарти
Корица: мека
Број на страни: 380

Кратка содржина:
Училиштето Пириви е мало, прекрасно основно школо во близина на плажа каде децата учат дека насилството е неубаво и недозволиво. Но и покрај тоа, еден вечерен, родителски училишен настан се претвора во хаос и завршува со смртен случај. Пиштат сирени.Врескаат луѓе. Еден родител е мртов. Дали станува збор за убиство, трагична несреќа или нешто сосема трето? Родителите во Пириви ќе откријат дека малите лаги понекогаш можат да бидат најсмртоносни….

Големи мали лаги е мистерија која ги следи животите на три жени и опасните мали лаги кои си ги кажуваат за да преживеат. Медлин е енергична кавгаџика која дава душа за своите пријателки. Таа е разведена и стравува дека бившиот маж ќе и го земе детето. Селест е една од оние неверојатно убави жени кои прават светот да застане и зјапа во нив. Таа има убавина, пари, две близначиња и прекрасен маж. Но дали нејзиниот живот е толку совршен како што изгледа? Џејн е млада самохтана мајка со преголема тајна за своите години . Трите жени се спријателуваат без да знаат дека нивното пријателство ќе заврши со голема трагедија.

Категорија
Тежина 0,500 g