И одеднаш едно лето

Availability:

Нема на залиха


390 ден

Нема на залиха

Споредба

Шифра: 7378
Издавач: Сакам книги
Година на издавање: 2015
Автор: Џули Џејмс
Јазик на преводот: македонски
Корица: мека
Број на страни: 316

Кратка содржина:

Таа не верува во љубов и среќни краеви… По една страшна драма во нејзиниот дом, Викторија е принудена да ја напушти својата куќа и привремено да се всели во изнајмен стан до крајот на летото. Викторија Слејд има видено толку многу лоши и несреќни краеви во својот личен и професионален живот што воопшто не и е проблем да се откаже од помислата на брак засекогаш. Но тоа не значи дека има нешто против забавувањето без обврски – само не со безобразниот, арогантен сосед, кој е подеднакво згоден и прекрасен колку што е неодолив.

И одеднаш едно лето… Истражувачкиот новинар Форд Диксон е решен да го пронајде човекот кој ја затруднел сестра му, а потоа ја оставил на цедило. Па макар и ако тоа значи дека ќе треба да побара помош од безобразната нова сосетка која му лази по нерви уште од првиот ден.

Категорија
Тежина 0,200 g