Педесет нијанси потемно

Availability:

Нема на залиха


600 ден

Нема на залиха

Споредба

Издавач: Топер

Година на издавање: 2012

Автор: Е. Л. Џејмс

Наслов на оригиналот: Fifty Shades Darker

Јазик на оригиналот: англиски

Јазик на превод: македонски

Број на страни: 528

Корица: мека

 

Заплашена од несекојдневните склоности и мрачни тајни на преубавиот, но растргнат млад деловен маж Кристијан Греј, Анастасија Стил ја прекинува нивната врска и почнува своја деловна кариера во една издавачка куќа од Сиетл. Сепак, желбата за Кристијан не ја напушта, напротив, таа ја опседнува секоја нејзина мисла. Кога Греј ќе и понуди нов договор, Ана не успева да му оддолее. Набргу ќе дознае за минатото на својот мрачен, опседнат љубовник и ќе ја сфати болката што се крие во душата на господинот Педесет нијанси.

 

Категорија
Тежина 0,800 g