Play dough пластелин Мал сет ДИНОСАУРУСИ


745 ден

Споредба

Шифра: 7436
Земја на потекло: Украина

За забавна игра по дома. Содржина: тесто/пластелин: 2 пластични кутии со тежина од 90 g. секоја, 18 стапчиња пластелин секој по 20 g. 8 пластични додатоци за моделирање, сукало, пластичен нож, површина за играње, упатства. Ќеси за чување. Спакувано во картонска кутија.
Наменета специјално за деца, ги има сите потребни квалитети и карактеристики: безбедност, мекост, лесна работа, пријатен изглед и арома. По неколку дена, готовиот производ се зацврстува и ја задржува својата форма.

SKU: 7436 Категорија
Тежина 0,600 g