Подарок за роденден

Availability:

Нема на залиха


390 ден

Нема на залиха

Споредба

Шифра: 6358
Година на издавање: 2013
Автор: Сузан Елизабет Филипс
Наслов на оригиналот: Nobody’s baby but mine
Јазик на оригиналот: англиски
Јазик на превод: македонски
Број на страни: 400
Корица: мека

Генијалната професорка по физика, доктор Џејн Дарлингтон, очајно сака бебе. Но, наоѓањето на татко за нејзиното бебе за неа не е така лесно. Супериорната интелигенција на Џејн е причината поради која таа израснала како чудак, вечно сама и изолирана поради страдањата предизвокани од злобните зборови на другите деца. Нејзиниот живот не е лесен дури ни сега како возрасна личност, па таа ужасно многу сака да го поштеди своето дете од слична судбина. Што значи дека мора да најде некој многу специјален за татко на своето дете. Некој многу… па, глупав, кој би надоместил и би го урамнотежил коефициентот на интелигенција на нивното бебе.

Кал Бонер, легендарниот бек на тимот Чикаго Старс, изгледа како совршен избор…

SKU: 6358 Категорија
Тежина 0,500 g