Преживеј за да раскажуваш

Availability:

Нема на залиха


420 ден

Нема на залиха

Споредба

Шифра: 7376
Година на издавање: 2015
Автор: Лиса Гарднер
Јазик на преводот: македонски
Корица: мека
Број на страни: 392

Кратка содржина:

 

Една грозоморна ноќ завршува со брутално убиено семејство. Мајката и трите деца се мртви, а таткото – и потенцијален осомничнен – се бори за животот на одделот за интензивна нега. Случајот е навидум едноставен, тешката финансиска ситуација го натерљала да си го поштеди семејството од беда пред да изврши самоубиство, но детективката Ди Ди Ворен знае дека ништо никогаш не е толку едноставно…

Категорија
Тежина 0,400 g