Старомодниот водич за љубов и романса

Availability:

Нема на залиха


390 ден

Нема на залиха

Споредба

Издавач: Сакам книги

Година на издавање: 2015

Автор: Кирсти Гринвуд

Јазик на преводот: македонски

Корица: мека

Број на страни: 358

 

Безброј старовремски правила и една могу модерна девојка. Џесика Бим е девојка која знае да се забавува. Самошто во последно врме заборава да се појави на работа навреме. И во чисти алишта. Кога на нејзината најдобра пријателка и шефица и доаѓа преку глава, Џес одеднаш останува без работа и без дом, па нема друг избор, освен да ја побара својата баба. Но, ни на Матилда Бим не и оди баш добро. Нејзините бестселери од времето кои ги учеле како да освојат маж на старомоден начин се потполно непрактични во 21 век и никој не сака да ги издаде. Кога една издавачка куќа им дава идеја, внуката и бабата добиваат шанса да си обезбедат покрив над глава со тоа што ќе ја трансформираат модерната и бунтовна Џес во вистинска старомодна дама со помош на првокласните совети и искуства на Матилда…

Категорија
Тежина 0,500 g