А што по бакнежот?


390 ден

Споредба

Шифра: 2004
Издавач: Сакам Книги
Година на издавање: 2016
Автор: Лорен Лејн
Наслов на оригиналот: The Kiss
Јазик на оригиналот: англиски
Јазик на превод: македонски
Број на страни: 216
Корица: мека

Една популарна колумнистка би направила сè за приказна. Сè… освен да се вљуби.

Џули Грин обожава кратки и слатки љубовни авантури. Секси први состаноци, неодоливи први бакнежи, пеперутки во стомак. Но тренерки, пица и гледање филмови со дечко во петокот навечер? Грозно. Но кога ја добива најтешката приказна во нејзината кариера – од прва рака да открие и да напише како авантурите преоѓаат во сериозни врски – ѝ треба некој доволно храбар маж што ќе ѝ даде шанса за нешто повеќе на девојката што не сака да чуе за љубов.

И Мичел Форбс во друг случај би бил идеалниот маж за тоа. Невозможно згодниот воркохолик кој е познат само по долгите врски би требало да биде совршениот субјект за „истражувањето“ на Џули. Но она што таа не го знае е дека Мичел сега сака само кратка и несериозна авантура за првпат во животот. Впрочем, се има обложено дека може да го изведе тоа. И долгоногата новинарка позната по тоа што секогаш бега од љубов е баш онаква девојка каква што му треба. Со други зборови, Мичел е тотална спротивност на она што ѝ треба на Џули сега. А во исто време, тој е токму тоа што таа го сака.

Идеален избор за сите љубители на Џули Џејмс! Почеток на нов секси серијал, Стилето.

Категорија
Тежина 0,500 g