Од минатото не се бега

Availability:

Нема на залиха


420 ден

Нема на залиха

Споредба

Шифра: 3395
Година на издавање: 2015
Автор: Ерик Аксл Сунд
Јазик на преводот: македонски
Корица: мека
Број на страни: 360

Се се враќа, се се плаќа. Од минатото не се бега.

Жанет Килберг се уште не се откажува од случајот со убиените деца имигранти, но нејзината работа ја прекинува страшно морничаво убиство на бизнисмен во Стокхолм. На местото на злосторството има бизарни детали кои упатуваат на тоа дека станува збор за ритуално убиство или одмазда.

Психијатарката Софија Зетерлунд и помага на Жанет во изработката на профил на сторителот, а нивното зближување дополнително ги комплицира сите работи, загрозувајќи го дури и животот на синот на инспекторката. Во меѓувреме, Жанет и влегува во трага на мистериозната Викторија Бергман која очигледно е клучна за решавање на овој замрсен лавиринт од злосторства…

Категорија
Тежина 0,400 g