Една неодолива љубов

Availability:

Нема на залиха


390 ден

Нема на залиха

Споредба

Шифра: 7254
Издавач: Сакам книги
Година на издавање: 2015
Автор: Џули Џејмс
Наслов на оригиналот: Love irresistibly
Јазик на преводот: македонски
Корица: мека
Број на страни: 302
Кратка содржина:

Кејд Морган – поранешна рагби ѕвезда и еден од најпознатите јавни обвинители во Чикаго е решен да го уапси најкорумпираниот државен сенатор, а тоа значи дека му треба помош од Брук Паркер. Како генерален советник и адвокат на ресторантска компанија, таа може да ја озвучи масата на сенаторот во еден од нивните луксузни ресторанти за ФБИ да собере докази. Се што треба да направи Кејд е да ја убеди Брук да соработува, а тој не се плаши да го употреби својот шарм – и својата моќ – за да го направи тоа.

И покрај тоа што е озогласен јавен обвинител, Брук не се плаши од заканите на Кејд Морган, ниту пак планира да падне на неговиот шарм. По низа разочарувања со машкиот пол, таа нема намера да му придава значење на ниту еден маж, а особено не на овој. Но кога неколку изненадувачки и неочекувани настани ќе направат пресврт во животите на двајцата, она што се крчка меѓу нив посчнува да станува прилично неодоливо.

Категорија
Тежина 0,500 g