Кога мене ќе ме нема

Availability:

Нема на залиха


400 ден

Нема на залиха

Споредба

Шифра: 7377
Издавач: Сакам книги
Година на издавање: 2015
Автор:  Колин Оукли
Јазик на преводот: македонски
Корица: мека
Број на страни: 348

Кратка содржина:

Дејзи има само дваесет и седум години и веќе еднаш го има победено ракот на дојката. Како е можно повторно да и се случува ова? Баш кога се подготвува да ја прослави третата годишнина од победувањето на болеста со својот сакан сопруг, доживува страшен шок: нејзиниот доктор и кажува дека ракот е вратен, но овој пат во агресивна четврта фаза. Тој прогнозира од четири до шест месеци живот. И смртта е парализирачки страшна помисла – но не затоа што Дејзи се плаши за себе. таа не може да замисли што ќе се случува со нејзиниот генијален, но шармантно беспомошен сопруг кога таа повеќе нема да биде тука да се грижи за него…

 

Категорија
Тежина 0,200 g