,

Новогодишна сонувалка

Availability:

Нема на залиха


130 ден

Нема на залиха

Споредба

Шифра: 744

Издавач: Тримакс

Автор: Анета Спасовска

Година на издавање: 2018

ИСБН: 9786082042688

Број на страни: 20

Корица: Тврда

 

Новогодишна сликовница за деца од 2-6 годишна возраст. Прочитајте за интересните случувања на двете дечиња Ангел и Галена пред Новогодишната ноќ. Влезете во магичниот свет на децата каде што се е можно, прочитајте за Дедо Мраз и животните во шумата. Повелете дечиња влезете во магичната шума Ве очекува волшебно патување на крилата на сонот или во санката на Дедо Мраз – што е повозбудливо сами одлучете.

Тежина 0,400 g