Play dough пластелин обичен 1/12 бои

Availability:

Нема на залиха


285 ден

Нема на залиха

Споредба

Шифра: 9776
Земја на потекло: Украина

За забавна игра по дома. Состав: пластелин/тесто. 1/12 пар. Од по 35 гр. Вкупна тежина 420 г. Ќесиња за чување, пластичен нож, и упатство за работа.
Наменета специјално за деца, ги има сите потребни квалитети и карактеристики: безбедност, мекост, лесна работа, пријатен изглед и арома. По неколку дена, готовиот производ се зацврстува и ја задржува својата форма.

SKU: 9776 Категорија
Тежина 0,420 g