Улица Индија

Availability:

Нема на залиха


390 ден

Нема на залиха

Споредба

Шифра: 2981
Издавач: Сакам Книги
Година на издавање: 207
Автор: Саманта Јанг
Наслов на оригиналот: Fall From India Place
Јазик на оригиналот: англиски
Јазик на превод: македонски
Број на страни: 323

Корица: мека
Авторката на бестселерот На улица Даблин се враќа со емотивна приказна за простување, заборавање на минатото и лекција како да научиш да веруваш во иднина. На последната средба на Хана Николс со Марко Д’Алесандро пред долги пет години, тој ѝ го крши срцето. Лошото момче со скриена мила страна во себе е единствениот тип што Хана некогаш го сакала – и единствениот маж со кој некогаш била. По една страсна ноќ кога тој не успева да ѝ одолее, Марко одеднаш заминува од Шкотска, оставајќи ја Хана без збор. Скршена од последиците од нивната заедничка ноќ, Хана никогаш не успева потполно да го заборави, да му прости за тоа што ѝ го направил и да продолжи понатаму со својот живот. Марко знае дека тоа што ја оставил Хана му била најголемата грешка во животот и со години се кае за тоа, па кога судбината конечно повторно ги спојува, одбива да се откаже од неа без борба. Решен да ја освои, се обидува да ја потсети на сите причини поради кои треба да бидат заедно. Но баш кога помислуваат дека можеби

Категорија
Тежина 0,500 g