Во зоолошка – приказна


180 ден

Споредба

Шифра: 11609
Издавач: Тримакс
Година на издавање: 2021
Корица: тврда
Број на страни: 12
ИСБН: 9786082043241

Опис:
Возбудлива приказна за деца за посета на зоолошката градина. Семејството Тејлор денес e на посета во зоолошка. Ајде да се запознаеме со животните и да ги поздравиме.

SKU: 11609 Категорија
Тежина 0,2 g